IKKOT Wrocław

II Krajowa Konferencja Otwartego Dialogu, 22-24.06.2017

 Szanowni Państwo,

Zapraszam do udziału w II Krajowej Konferencji Otwartego Dialogu, która odbędzie się w dniach 22-24 czerwca 2017 w Trzebnicy.

Temat konferencji:

„Pięć lat Otwartego Dialogu w Polsce – co osiągnęliśmy,
dokąd zmierzamy?

“Otwarty Dialog” to system leczenia skoncentrowany na rodzinie i sieci społecznej pacjenta, stworzony w latach 80’ XX wieku w Finlandii.  Badania efektywności tego systemu w Zachodniej Laponii  wykazują, że w ciągu trzydziestu lat chorobowość na schizofrenię zmniejszyła się w tym regionie o 90%. Takich efektów nie uzyskano dotychczas nigdzie na świecie!

Zapraszamy osoby, które już pracują w Otwartym Dialogu i chcą dalej rozwijać swoje umiejętności. Mile będą też widziani ci, którzy dowiedzieli się o wyjątkowo skutecznym podejściu terapeutycznym i zapragnęli poznać jego zasady. Dlatego przygotowaliśmy kilka wykładów, które poprowadzą eksperci:Mateusz Biernat (Kraków),  prof. Jacek Wciórka (Warszawa). dr n. med. Werner Schuetze (Berlin), lek. med. Izabela Ciuńczyk(Koszalin) i dr n.med. Cezary Żechowski (Warszawa).

Zapraszamy również osoby, które pragną dowiedzieć się więcej o planowanym,innowacyjnym projekcie PO WER 4.1  „Integracja usług zdrowotnych i społecznych na rzecz osób z problemem zdrowia psychicznego”.

 

Ważnym elementem 2-dniowego spotkania będzie też czas spędzony poza salą wykładową – zależy nam na stworzeniu społeczności, która wzajemnie się wspiera i przez cały rok ma ze sobą kontakt.

Termin zapisów upływa 15.06.2017, a więc zachęcam do podjęcia decyzji na TAK  i już teraz zapewnienie sobie miejsca na tegorocznym spotkaniu, w wybranym przez siebie zakresie.

Zobacz ramowy program                    Warunki finansowe                   Formularz zgłoszeniowy        

W imieniu organizatorów,
____________________________
Polski Instytut Otwartego Dialogu
Fundacja Opieka i Troska
Mental Health Europe

Fundacja Polski Instytut Otwartego Dialogu
Tel.: +48 698 761 774
e-mail: fundacja@otwartydialog.pl