Konferencja Centra Zdrowia Psychicznego – rewolucja czy ewolucja w systemie?

Szanowni Państwo,

Cieszymy się ze spotkania z Wami w miniony piątek (30.09) we Wrocławiu na konferencji Centra Zdrowia Psychicznego – rewolucja czy ewolucja w systemie?. W sali Dolnośląskiej Szkoły Wyższej gościliśmy ponad 200 osób z całej Polski.

Od ubiegłego piątku otrzymaliśmy sporo informacji zwrotnych – w bezpośrednich rozmowach, poprzez maile i SMSy, że warto było poświęcić czas, pozostawić codzienne obowiązki, aby być tego dnia we Wrocławiu.

Uznaliście za dużą wartość:

  • możliwość poznania prelegentów, w tym ze Światowej Organizacji Zdrowia
  • wysłuchanie ich doświadczeń w transformacji systemu zdrowia psychicznego
  • spojrzenia na proces zmian z perspektywy europejskiej, polskiej i wrocławskiej
  • inspirujące rozmowy w czasie przerw
  • w także szansę na choć krótką rozmowę z dr Anną Depukat – kierownikiem Biura Pilotażu NPOZP

Reasumując – został osiągnięty cel jakim byłospojrzenie z różnych perspektyw na trwający w Polsce proces zmian w systemie zdrowia psychicznego, uczenie się od siebie nawzajem oraz szukanie odpowiedzi na wiele pytań płynących z codziennej praktyki.

Teraz warto postawić sobie kilka pytań: Do czego mnie zainspirowała ta konferencja?. Jak wykorzystam nową wiedzę? Jakie wprowadzę zmiany w swoim myśleniu i działaniu? Co wdrożę w swoim zespole?

Ze naszej strony – jako organizatorów, otrzymujecie konkretną pomoc. Otóż na stronie konferencji https://konferencjadczp.pl w zakładce Materiały umieściliśmy wszystkie prezentacje, a także materiały uzupełniające w postaci raportów, artykułów i opracowań własnych prelegentów.

MATERIAŁY

Dla tych, którzy zarejestrowali się, ale nie uczestniczyli – przygotowujemy nagranie wszystkich wystąpień. Nagrania będą dostępne na stronie konferencji od 15.10.2022.

W imieniu organizatorów,

Regina Bisikiewicz

Polski Instytut Otwartego Dialogu

Fundacja Polski Instytut Otwartego Dialogu
Tel.: +48 698 761 774
e-mail: fundacja@otwartydialog.pl