Obchody3

ŚLĄSKIE OBCHODY DNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Drodzy Państwo,

Zapraszam serdecznie na obchody Międzynarodowego Dnia Zdrowia Psychicznego w Katowicach.

Rokrocznie na początku października środowiska zintegrowane wokół zdrowia psychicznego organizują społeczny akcent propagandowo – edukacyjny wokół tematów zagrożeń zdrowia psychicznego, problemów osób chorujących psychicznie z intencja przeciwdziałanie stygmatyzacji i popularyzacji zdrowego stylu życia ze szczególnym uwzględnieniem czynników psychicznych.

Integracja środowisk jest już procesem samym w sobie: osoby chorujące, występują wspólnie z psychiatrami i psychologami, w otoczeniu swoich rodzin i bliskich. Staramy się mówić jednym głosem, bo mamy jeden wspólny cel – zdrowie psychiczne, zdrowie ogólne i satysfakcjonujące funkcjonowanie społeczne. Uczymy się uważnie wysłuchiwać nawzajem i uzgadniać wspólne stanowiska.

Wiele aspektów naszej pracy i uzyskanych osiągnięć będziecie Państwo mogli poznać 08.10.14 w trakcie obchodów Dnia Zdrowia Psychicznego.

Planujemy pokaz twórczości osób w kryzysach psychicznych – świadczący o tym jak twórczość i ekspresja może być pomocna w zdrowieniu i zachowaniu harmonii życia. Spróbujemy pomalować Otwarte Drzwi na miejscu, w trakcie imprezy.

Planujemy stworzyć możliwość do osobistego zadania pytań profesjonalistom i rozwiania wątpliwości, możliwość zrobienia prostych testów na poszczególne funkcje psychiczne: takich jak np.; pomięć, wrażliwość emocjonalna, czy skłonność do uzależnień.

Będzie tez możliwość uzyskania porady prawnej u Rzecznika Praw Pacjenta, czy porady socjalnej u Pracownika Socjalnego.

Gościem Obchodów obiecał być także Rzecznik Osób Niepełnosprawnych Pan Jan Zieliński.

W części seminaryjnej nasi goście z Fundacji Otwarty Dialog zaprezentują Państwu najnowsze światowe rozwiązania problematyki społecznej związanej z Kryzysem Psychicznym. Otwarty Dialog to metoda zarówno w psychoterapii, jak i sposób myślenia i praktycznego podejścia do sytuacji Kryzysu Psychicznego w ogóle. Podejście to odnosi duże sukcesy w Europie i Ameryce. Dokładne informacje na www.otwartydialog.pl Po południu warsztaty pracy praktycznie według Podejścia Otwartego Dialogu – liczba osób mogących wziąć udział w warsztatach ograniczona, lista uczestników już otwarta, proszę telefonować do Centrum Psychiatrii Zespól Leczenia Środowiskowego.

W sesji popołudniowej otwieramy forum dla wszystkich lokalnych Ośrodków i Organizacji zajmujących się Zdrowiem Psychicznym. Zaprezentują się m.i.n; Ośrodki Sieci Feniks, Stowarzyszenie Rodzin „Psyche”, Centrum Rehabilitacji Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zespół Leczenia Środowiskowego, Ośrodek „Ostoja” i wiele innych. Możliwość czynnego udziału w forum jest stale otwarta. Jeśli chcecie Państwo zaprezentować swój ośrodek i/lub opowiedzieć o swoich problemach to zapraszamy do kontaktu: sekretariat@psychiatriasrodowiskowa.com.pl.

 

Otwieramy dialog, otwieramy dyskusje, zapraszamy, rozwiązań problemów możemy szukać wspólnie.

Program obchodów:

Śląskie Obchody Dni Zdrowia Psychicznego 8.10.2014r. – program

Fundacja Polski Instytut Otwartego Dialogu
Tel.: 504 693 154
e-mail: fundacja@otwartydialog.pl