Wystawa

Wystawa „Zabijanie z przekonania”

26 lutego 2014r. w Muzeum Arsenał została otwarta wystawa „Zabijanie z przekonania”. Twórcą i głównym organizatorem wystawy jest fundacja* PINEL z Berlina, *która zajmuje się wsparciem osób z doświadczeniem choroby psychicznej. Wystawa, w formie dokumentów i scen (9 gablot) odsłania zbrodnie hitlerowskie na osobach niepełnosprawnych. Wystawa jest częścią działań grupy pod nazwą Gedenkort-T4.

Gedenkort-T4.eu jest to wirtualne miejsce pamięci o zbrodniach narodowych socjalistów w ramach akcji „Eutanazja” na 300 000 ludzi  upośledzonych umysłowo lub psychicznie chorych w Niemczech i w Europie w okresie II wojny światowej. Gedenkort-T4 wspiera starania o godziwe upamiętnienie tych zbrodni i o miejsce informacyjne przy ul. Tiergartenstrasse 4 w Berlinie.

Autorem wystawy jest Michael Gollonow, dyrektor Domu Intensywnej Opieki Środowiskowej,  referent public relation Pinel gGmbH.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Zachęcamy do obejrzenia.

Zaproszenie na otwarcie wystawy 26.02.2014

Podziękowanie dla Fundacji Polski Instyut Otwartego Dialogu za zorganizowanie wystawy „Zabijanie z przekonania” od jej twórcy, referenta Fundacji Pinel gGmbH Michaela Gollonowa oraz jego asystentku Lucyny Brendle.

Fundacja Polski Instytut Otwartego Dialogu
Tel.: 504 693 154
e-mail: fundacja@otwartydialog.pl