Krzysztof Henczak – Autoprezentacja własna

Krzysztof Henczak – Psychoterapeuta, Asystent Zdrowienia z certyfikatem ukończenia warsztatów Fundacja Polski Instytut Otwartego Dialogu.
Przyjaciele mówią do mnie po prostu Krzysztof Mam 50 lat. Mieszkam w mieście Leszno w województwie wielkopolskim. Moją pasją są podróże w głąb ludzkiej duszy. To właśnie ludzie pomagają mi lepiej rozumieć świat. A za najsympatyczniejsze stworzenia świata uważam zwierzęta. Bardzo kocham swoje 2 koty rasy maine coon. Uwielbiam podróże i zmiany (oczywiście tylko na lepsze) w moim życiu. Jestem ambitny, gdy się do czegoś zapalę mój cel musi być zrealizowany. Dla mnie nie jest ważne to jak człowiek wygląda z zewnątrz, dla mnie ważna jest jego dusza. Staram się żyć tak, aby potem nie żałować swoich decyzji

Moja podróż zawodowa

W podróży do psychoterapii zainspirowała mnie moja terapeutka, Psycholog kliniczny. Poprzez moją 20 letnią historię zdrowienia i sposób, który podchodziła do mnie w procesie mojego zdrowia psychicznego. W 1998 roku mając 26 lat uległem wypadkowi w pracy gdzie natychmiast zostałem przewieziony do szpitala i w trybie pilnym zoperowany. Krwiak podtwardówkowy mózgu – trepanacja głowy gdzie przeżyłem śmierć kliniczną. W jednej chwili moje życie zamieniło się na nowe.

Po powrocie na ten świat usłyszałem słowa „ Krzysztof, daje ci drugie życie nie zmarnuj go … „

W mojej 20 letniej podróży zdrowienia cały czas dochodziłem do aktywizacji w społeczeństwie, odzyskiwałem aktywność psycho – fizyczną, na uczyłem się na nowo pisać czytać odzyskiwać pamięć, którą straciłem. Bez pamięci z przeszłości czułem się człowiekiem z znikąd. Bez wspomnień!

Dzisiaj poprzez moje dochodzenie do zdrowienia odkryłem siebie na nowo i wiem, jaką podążać drogą by móc pomagać i dzielić się z ludźmi moimi doświadczeniami jak można wychodzić z tak ciężkich kryzysów. W czasie jednej z wędrówek mojego zdrowienia spotkałem swoje „zasoby” i niezwykłą przyjazną nieświadomość” – to, co w każdym z nas pożyteczne, to, co nas wzbogaca, chce dla nas dobrze i pokazuje, i przemawia, i daje sygnały, gdy robimy to, co nam szkodzi.

W wędrówce mojej przyszłości chce się na swojej drodze spotykać z ludźmi, którym mogę swoją empatią, wrażliwością, optymizmem i siłą dzielić się i pomagać w sytuacjach kryzysu psychicznego.

W roku 2017 ukończyłem warsztaty Asystenta zdrowienia. 2018r. staż w Centrum Zdrowia Psychicznego w Poznaniu na oddziel zamkniętym psychotycznym, gdzie zrobiłem Certyfikacje Asystenta Zdrowienia.

2018 roku podjąłem współprace z zespołem Asystentów Zdrowienia w Fundacji Polski Instytut Otwartego Dialogu na stanowisku Koordynator projektów – Trener szkoleniowiec Asystentów Zdrowienia.  

2021 roku ukończyłem studium na kierunku psychoterapia w Instytucie Psychologii Stosowanej ( IPS) i uzyskałem tytuł zawodowy psychoterapeuty.

Credo, którym się kieruje w swoim życiu,

„Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu – pamiętaj, jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece jak to możliwe nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego, co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść. Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie……………….. „

Fundacja Polski Instytut Otwartego Dialogu
Tel.: +48 698 761 774
e-mail: fundacja@otwartydialog.pl