DSC 0286

Konferencja „Zdrowie zaczyna się w głowie”, Wieliczka 25-27.09.2018

Szanowni Państwo,

W imieniu organizatorów i partnerów zapraszamy Państwa na wyjątkową konferencję poświęconą zdrowiu psychicznemu –​“​Zdrowie zaczyna się w głowie”​.

Wśród prelegentów i gości są psychiatrzy, terapeuci, samorządowcy, przedstawiciele administracji, menedżerowie, a także osoby, które same przeżyły kryzys psychiczny, a obecnie wspierają innych w procesie zdrowienia – Asystenci Zdrowienia.

Udział w konferencji potwierdzili m.in.: ​Anna Depukat, Cezary Żechowski, Claudia Marinetti, Daniel Fisher, prof. Jaakko Seikkula, prof. Jacek Wciórka, Jan Pfeiffer, John Jenkins, Maciej Pilecki, Małgorzata Trojańska, Marek Balicki, Mateusz Biernat, Stanisław Kracik​.

Zobacz ramowy program                    Warunki finansowe                   Formularz zgłoszeniowy             

Dotkną oni tematów związanych z rozpoczynającą się w Polsce głęboką reformą systemu zdrowia psychicznego. Reforma ta wymaga nie tylko zmian prawnych organizacyjnych i finansowych. Przede wszystkim wymaga ona zmiany myślenia o człowieku, jego głębokich potrzebach i pragnieniach oraz o roli rodziny i sieci społecznej w procesie zdrowienia.

My – wraz z partnerami, już pracujemy nad zmianą utrwalonych przez dekady  paradygmatów myślowych. Poprzez podjęte działania integrujemy środowisko profesjonalistów, klientów systemu i ich rodzin – tak, by zachowując różnorodność, osiągnąć wspólny cel. Jest nim wdrożenie innowacyjnego modelu Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego, które łączy działania w obszarze profilaktyki, usług medycznych i oparcia społecznego.

Serdecznie zapraszamy!

Mariusz Panek – Fundacja Wspierania Rozwoju Społecznego „Leonardo”
Jacek Juszkiewicz – Powiat Wielicki
Regina Bisikiewicz – Polski Instytut Otwartego Dialogu

Fundacja Polski Instytut Otwartego Dialogu
Tel.: +48 698 761 774
e-mail: fundacja@otwartydialog.pl